LOVY BEZEZBRANÍ

15.07.2009 21:05

V sobotu jsem se se Zuzankou vydala do přírody trochu oživit ty špringří vlohy. Milíčovský les nám poskytl už jen koupání a osvěžení, ale to naše "lovecké vyžití bezezbraní", jak já říkám, nám poskytly až přilehlé kopcovité terény pro vycházky občanů Jižního města. Neb bylo počasí nic moc - toulaly jsme se tam se Zazou sami a v podstatě objevovaly nové terény, které jsme dosud nepoužívaly. A bylo co: příjemné luční vzrostlé podrosty pro špringra jak dělané, remízková výsadba pro samostatné hledání či chcete-li naháňku, velmi obtížné, husté a nepoddájné rákosové plochy a oddychové asfaltové cesty - a budete se divit, ale po těch třech hodinách jsem myslela, že Zazu ponesu a byla jsem vděčná za rovný a nenáročný terén.

Celkem jsme si to užily, Praha opravdu není jen Václavské náměstí. Bylo tam moc krásně, všechno dozrává, takže se člověk cestou krásně občerství lesními jahůdkami či ostružinami.

Zuzanka si tam pěkně zaslídila a občas prohnala pérka nějakému tomu bažantíkovi a zajochovi, ale ten probíhal formou naháňky a můj objektiv nebyl asi na tom správném místě, ale "slepičky" jsem ulovila i já.

A jeden slepičák

A tady jedna s opravdu utahaným pejskem

Jinak musim podotknout, že je to opravdu nepříznivé období teď. Klíšťat je šíleně a kvetoucí trávy také nejsou nic úplně bezpečného, a tak jsme nedělní večer trávily jak opičky v ZOO. Zaza na gaučíku a já ji obírala, jak se dalo. Vytáhla jsem po hmatu asi deset klíšťat, a to jsem nenašla všechny určitě. Frontline asi přestal fungovat, tak hned dnes dostala novou pipetu. A pokud mohu důrazně doporučit, kontrolujte po každé takové luční expedici vašim hafanům oči - semena zapadnou za víčka a také meziprstí! V každdém byla osina či travní semeno už u pokožky. Opravdu se vyplatí to prohlédnout a vyndat než třeba pak řešit obtížně migrující kousek v podkoží. Zažila jsem to s Anďourem a není to nic pěkného.

A na závěr důkaz jak se špringr umí skvěle maskovat.

 

—————

Zpět