Jediné jistoty, které v soužití se psem máte...

17.06.2009 21:05

Tahle kapitolka mě napadla při dnešním venčení?! Jistot je v dnešním světě málo, pesimista odvětí, že dokonce jen jedna. Ale kdo má psa, je hned o pár kousků bohatší. Nehledejte takové jistoty jako výstavní vzhled, povaha, zdraví, sportovní nadání, vlohy … To by bylo naivní. Nicméně pár neochvějných jistot máte. Některé si pečlivě namemorujte a buďte schopni je odříkat i po probuzení o půlnoci, jiné jen vezměte v úvahu (ochrání vás to před předčasným šílenstvím). Nicméně pokud váš pes níže uvedené rysy nevykazuje, buďte v klidu, je to jen otázka času… (případné příspěvky do tohoto užitečného katalogu „psích jistot“ přijímám na mail a i se jménem nešťastníka zde ihned publikuji pro včasnou ochranu ostatních). Tak tedy:

 1. Pokud váš pes vyleze venku z vody, neoklepe se ve vaší těsné blízkosti jen v tom případě, že poblíž stojí „udržovaná“ dáma v bílém kostýmku.
 2. Má- li pes příležitost vás ztrapnit – udělá to!
 3. O největší přízeň a pozornost bude váš pes usilovat u osob trpících fobií ze psů!
 4. Pokud se na vycházce pes zastaví s hlavou u země a pohledem upřeným na vás sleduje, zda se stále bezpečně vzdalujete - nesnažte si vybavovat tento bod  - nestihnete to! Během následující nanovteřiny totiž ten koumák  stejně do toho hovna nebo zdechliny hodí svá ctěná záda
 5. Ztráta jednotlivých psích smyslů přichází neočekávaně a bývá intenzivní!
 6. Povel „ke mně“ a „mazej“ se snadno zamění - intonujte!
 7. Největší slinu si pes oklepe v momentě, kdy stojíte jednou nohou ve dveřích na cestě do práce.
 8. Pokud váš pes při večerním venčení sleduje stopu delší jednoho metru – připravte si Frontline – na konci je bezplatný bleší autobus – ježek!
 9. Svému psovi nedáváte nažrat, nezahrnujete ho láskou, pochopením a péčí - trpí! Je neuvěřitelné, kolika cizím lidem toto sdělení váš pes dokáže předat během jediné vycházky.
 10. Psi nemají smysl pro humor - myslí to vážně! Ušetřte si proto otázky typu: "No to si snad dělaš prdel?!"
 11. Necháte-li psovi možnost si vybrat, kde se bude koupat - nestěžujte si, že nemáte doma šampón! (sestra)
 12. Štěně ví, kdy má dost ... -  Štěně nemá dost nikdy! Ani v jídle natož pak po 4 hodinové procházce. Vůbec nebude chápat proč s ním pak doma nechcete řádit až do tří do noci. Vysvětlete si to včas ve fázi socializace! 25 kg puberťák se přesvědčuje o poznání hůře. (na základě Markétina příspěvku)
 13. Pokud žijete v představě, že jídlo je v bezpečí před nenažranými sosáčky vašich čtyřnohých přátel a před jejich chlupy, když ho ponecháte v troubě s jen malou škvírkou na větrání - Není, NEVĚTREJTE! (Olina)
 14. O tom, že jste se neudrželi na uzdě a dopřáli svému miláčkovi pečenou kačenku s křupavou kůžičkou se na plánované návštěvě hostitélé dozvědí záhy a tím nejméně vhodným způsobem. :) (Olina)
 15. Fena hárá se švýcarskou přesností jen do okamžiku, kdy se rozhodnete ji nakrýt. ( :) hádejte)
 16. Náklady na pořízení a provoz psa rostou geometricky v závislosti na Vaší naivitě a důvěřivosti. (Godin)
 17. Náklady na provoz jakéhokoliv zvířete přímo úměrně rostou vůči Vaší snaze co nejvíce ušetřit při jeho pořizování.
 18. Jeden z mých zásadních kynologických omylů: Mít jednoho nebo dva psy - to už je jedno. Ne není! Je to velký, velký a opravdu velký rozdíl! Míšo a Olino nevěřím vám, že mít třetího psa už je pohoda - projistotu s tímto názorem nebudu ani seznamovat Láďu :).

 

 

—————

Zpět