Evropská výstava španělů + Klubová výstava 2009

30.05.2009 00:00

Evropská výstava španělů 2009: Zaza ve třídě vítězů V2, r. CAC  X    Klubová výstava španělů 2009: Zaza ve třídě vítězů V4

V sobotu, 30.5. 2009, brzo ráno jsem do svého červeného Ferrari naložila sebe, svého psa, matku Tiferetku a nejmladší Tiferetku Čárlinku, a hned poté, co jsem Míše rozrazila čelo víkem od kufru, jsme se vydaly do sychravého počasí vstříc, pro mě prvním letošním, výstavním zážitkům. Dlouho po naplánovaném krytí mě mrzelo, že tím pádem prošvihnu Mompessonovi v akci. Jsou lidé, od kterých chci posudek, ať tam stojí cokoliv. Vidíte, nakonec se zadařilo a posudky mám dva a mám z nich opravdu dost velkou radost.

Nicméně jsme včas dorazily na místo, hala se po pár chvílích začla také jevit příznivěji, rozhodně více než zelená louka v brilantním zástřihu (kdo to stříhal - nepodařilo se mi identifikovat :)), nad kterou se pochmurně a nevypočitatelně křenilo zatažené nebe. Vyložily jsme se prozíravě na horním ochozu, kde bylo volno, vzdušno, klid a hlavně pěkný výhled do kruhu. A mohlo se začít. A že se začlo pěkně zostra, o tom není pochyb. Nicméně nejsme na žádné oblastce, ale na Evropské výstavě španělů posuzováných Mrs. Jackson z Anglie a z nejznámější tamní stanice špringrů - MOMPESSON KENNEL! Mnoho zážitků, mnoho zklamání (není nad to vybírat ženicha srdíčkem - alespoň v šírších souvislostech). Bylo na co koukat! Účast mohla být větší, ale žít v iluzi je někdy jednodušší a příjemnější, že. Nicméně obdivuji všechny, kdo se postavili svému osudu a statečně nesli břímě toho dne. Navíc na jednom místě a po dvou hoďkách jízdy autem okouknout tolik možných krycích psů ... Neberte to.

Třída míjela třídu a nakonec se nachýlila i chvíle, kdy se nařadu dostaly i feny ve třídě vítězů. Rozhodování kam se Zazou na této výstavě se zcuklo na minutu a bylo jasno - není jiné možnosti než hrdě do vítězů - hanba by mě musela fackovat celý následující týden! A nefackovala ani náhodou.

Zazu mi ochotně předvedla Markéta, za což ji patří dík, neboť to neni prča s naší Blběnkou. Já nastupuji opravdu až když není zbytí, protože funící lokomotiva rozekřátá do ruda a vypouštějící páru i ušima není zrovna něco, co by podtrhovalo špringří eleganci. No a Zaza také není žádná křehule, tak nechci navádět k závěru, že jaká panička takový pes. Je to prosté, je to tak. Nestydíme se za to. Holky nastoupily v konkurenci jen zahraničních jedinců mnoha zvučných jmen (kam se poděly všechny místní vítězky, šampiónky a interšampiónky?!) No Zaza se tentokrát ještě předvedla velmi slušně a dopadlo to suprově: V2, r. CAC Radost veliká, ale po přečtení posudku ještě větší. Když jsem tam Zuzanku viděla mezi těma ostatníma fenkama, musela jsem se smát. Je to taková "česká" holka krev a mlíko. Jsem na tu svoji selku z české kotliny hrdá. Já ráda ty matky rodu - prostě jsme jen lidé.

Pak Zazča ještě přispěla svojí účastí v soutěži o chovatelskou skupinu, kde se KLAMAR GARDEN umístila na prvním místě! A byl to impozantní zážitek pět špringrů handlovaných jednou osobou. Evropská byla dnem mnoha špringrů i v závěrečných soutěžích. Velká gratulace vyjímečnému českému jedinci BIS celé Evropské výstavy 2009: Harrimu od Stroupinského potoka (Drone, Drone,... :) ).

Večer jsme se ubytovaly, a pak už se jen smály a smály, až nám slzy tekly - tak jsem se dlouho nenařehtala. Bylo to tak uvolňující a skvělé. Při večeři jsme se sešli v početné sestavě a byl to nádherný závěr soboty. Pak nás vytočila správcová, když nám vynadala, že máme psy v posteli, ale čert jí vem - ona dobře ví proč! Míšo, je skvělé, že už nekojíš...

Druhý den na nás čekala snídaně a opětovný návrat do výstavní haly, kde si na nás brousil zuby tentokrát Mr. Jackson, který budil větší obavy než jeho žena. Nicméně vyhodnotil vážnost obou výstav a nehrál roli kata. Výsledky byly u mnoha jedinců jiné a většinou lepší. Zaza dostála svému jménu a hrála si tentokrát na řádně zvadlou Azalku. Tentokrát z jejího nasazení vzešla krásná V4, což považuji za úspěch, protože já bych ji vyrazila s podezřením, že chcípla již před časem. Pak jsme už jen pojedly, vyvenčily a vydaly se k domovu. Celou cestu jsme prokecaly na téma kynologické, jak jinak.

Já to hodnotím jako jeden z mých nejlepších víkendů tohoto roku. Byla jsem bez nervů a užila si to. Moc děkuji všem, kdo obětovali svůj čas této výstavě, ať jako vystavovatelé či pořadatelé. Děkuji personálu v našem kruhu, který tam dva dny dřel pro naši zábavu. Děkuji Míše, že mě v naší manželské posteli nebrala peřinu a držela se na své straně (nebo to byla jiná strana) :))))))

Mám dva super posudky a vím, že i pan a paní Mompessonové jsou jen lidé. Lidé se znalostí špringrů, lidé s preferencema, lidé se známýma, , lidé s vlastní představou o kráse, ... Lidé, co spolu nemusí souhlasit, a je to vidět i v jejich chovu, ale zároveň i lidé, co se poplácají po zadku, když se před kruhem rozcházejí (nahoře byl opravdu skvělý výhled).

Jsou to jen lidé.  Jsem ráda, že jsem jim mohla představit svoji fenu a jsem ráda, že opravdu nežiju v iluzi :)))) Jsem ráda, že jsem se tam se spoustou lidí mohla upřímně poplácat - alespoň po ramenou!

 Fotečky až je vyžebrám a posudky posléze...

 

 

 

—————

Zpět